Sorunuz mu var? Bizi arayın +90 (0232) 716 91 94
Gezginlerin Tercihi - 2020 - TripAdvisor
Expand search form

Wind-Surf

SPOR DOLU BİR TATİL

RÜZGARIN NASIL ESTİĞİ DEĞİL, YELKENİ NASIL KULLANDIĞINIZ ÖNEMLİDİR. ŞİMDİ RÜZGARI YAKALAMA ZAMANI. Alaçatı’nın muhteşem rüzgarı, masmavi denizi ile bütünleşen Alaçatı Active Surf Center‘da, Denizesadece 50 m. uzaklıkta, yılın on iki ayı açık olan Alaçatı’nın en büyük okulunda, profesyonel eğitmetmenlerden her seviyede ders alabilirsiniz. Türkiye disturıbutoru oldugumuz, dünyanın en büyük markalarından, Starboard, Severne yelkenlerle donatılmıs, Prolimit akseuarlarla size profeyonel bir hizmet sunmaktadır. Bünyemizde 100 adet profesyonelboard, 50 adet geçiş boardu, 100 adet eğitim boardu ve 130 adet profesyonelyelken, 70 adet geçiş yelkeni, 120 adet eğitim yelkeni ile windsurfun tadınavarabiirsiniz.
Okulumuzda;
Güvenliğiniz için kamerasistemi ile donatılmış, özel eşyalarınızı bırakabıleceğiniz kitlitli dolaplar, soyunmaodaları, sıcak sulu duşlar,windsurf malzemelerinizi rahatça kurup yıkayabileceğiniz tahta alan ve çim alanı bulunmaktadır. Ayrıca plajımızda Windsurfsonrası şezlonlarımızda yorgunluk atabilirsiniz. Active Surf Okulun’da eğitimli ve sertifikalı eğitmenlerden herseviyede surf dersi alabilir, Windsurf’u daha iyi öğrenebilir ve bilinci birsekilde ilerleyebilirsiniz. Saatlik başlangıç kursunun sonunda kendi kendizewindsurf yapma becerisini kazanabilirsiniz.
Windsurf eğitimlerimiz iki bölümden oluşmaktadır.

1. Beginner;

Malzemenin tanıtımı, denge ve koordinasyon, rüzgar bilgisi (dönüş yönleri), seyir ve yön vermeler, güvenlik önlemleri ve geçiş üstünlükleriolarak temel bilgileri alabilirsiniz.

2. Advance;

Üst seviye dersi olan advance eğitiminde, sudan çıkmak için ‘’waterstart’’ı, kollarınızın daha azyorulmasına yardımcı olan ‘’trapez’’i kullanmayı öğrenebiliir, dönüşlerinizi pekiştirebilir, yeni bilgiler öğrenebilirsiniz.

KiteSurf

Dünya standatlarındaki İKO belgeli ve Türkiye’nin en deneyimli eğitim kadrosu ile bizimle rüzgar’a meydan okumaya ne dersiniz?
Dünya standartlarındaki eğitim sistemi Level 1 – Level 2 – Level 3 ve freestle seviyesinde ki dersleri alabilirsiniz.

BAŞLANGIÇ
I. SEVİYE
* Güvenlik
* Bölgeyi Tanımak
* Rüzgarları öğrenmek
* Ekipman hazırlamak
* Eğitim uçurtması ile ilk denemeler
Eğitim uçurtması ile yeterli seviyede öğrendikten sonra II. seviyeye geçiyoruz.

II. SEVİYE
* Uçurtma ve güvenlik
* Uçurtmayı kurmak ve toplamak
* Uçurtma kontrolü
* Güçlü bölge’de uçurtma uçurtma kontrolü, zayıf bölge rüzgar penceresinin keşfi.
* Vücudumuz ve uçurtmayı kullanarak su yüzeyinde hareketlenmeler
( rüzgar altı ve rüzgar üstü )
* Suda Uçurtmayı toplamak, açmak ve tekrar uçuşa hazır hale getirmek.

III. SEVİYE
* Uçurtma ve board becerisinin pekiştirilmesi
* Boardun üzerine çıkış
* Rüzgar altı ilerleme
* Rüzgar üstü ilerleme

PROGRAM TARİHİ ve DETAYLAR

Katılım yaş aralığı 07-55 yaştır. Program’a Kemerlihan Deluxe Hotel ev sahipliği yapacak Olup, eğitim Alaçatı Active WindSurf Okulu Tarafından Verilecektir..

BEGINNER EGITIMI

Başlangıç eğitimi olarak da anılan ‘Beginner Kursu’ ile, Windsurf sporu ile ilk defa tanışacakların bu sporu başlangıç seviyesinde icra edebilecek seviyeye gelmeleri hedeflenmektedir. Bu eğitimden sonuç alınabilmesi her eğitimde olduğu gibi öğrenciye bağlı olmasına rağmen, biraz gayret ve istekle birçok kişi sonuç alabilmektedir. Kursiyerlerin bu sporu yapabilecek düzeyde sağlıklı olması ve yüzme bilmesi yeterlidir. 7 yaş üstü, sağlıklı ve yüzme bilen herkes kurslarımıza katılabilir. Beginner Kursunun, 1 günlük Temel eğitimden farkı, teorik ve pratik eğitim süresinin çok daha uzun olması, ilerleme ile birlikte öğretilecek temel hareketler ve teknikler, en önemlisi ise pratik olanığının çok daha uzun olmasıdır ki; gelişim için pratik çalışma çok önemlidir. 1 günlük Temel Eğitim daha çok tanışma ve deneme mahiyetindedir.

Beginner Eğitim Programı

* Windsurf Malzemeleri
* Parkur ve Rüzgar Bilgisi
* Denge ve Koordinasyon
* Simulatörde Öğretim
* Yelken Çekme
* Rüzgar Altı ve Üstü Dönüşler
* Geçiş Üstünlükleri
* Beachstart

Kursa Dahil Olanlar

* Teorik ve Pratik eğitimler
* Ekipman Kullanımı
* Eğitim Sertifikası
*5 gece YP Konaklama
* Plaj – Otel transferleri
* Öğle Yemekleri (5 gün)
* KDV

Kursa Dahil Olmayanlar

* Plaj ve otelde alınacak içecekler.
* Extra harcamalar
* Tişört – Şapka ve hediyelikler.